W dzisiejszych czasach, aby odnieść sukces w biznesie, należy umiejętnie przyciągać uwagę Klientów i przekonywać ich do wyboru naszych produktów lub usług.

Aby to osiągnąć, nie należy tylko opisywać funkcji i cech, ale należy zwrócić uwagę przede wszystkim na korzyści.

Dlaczego?

Ludzie kupują produkty, bądź usługi nie tylko dlatego, że same w sobie są atrakcyjne. Kupują z powodu korzyści, które wynikają z ich zakupu. Oznacza to, że jeśli chcemy przyciągnąć uwagę i skłonić do zakupu naszej oferty, musimy pokazać konkretne walory i mocne strony.

Skontaktuj się z nami!
Loader

Język korzyści – w tym artykule,  omówimy jako jeden w ważniejszych narzędzi w marketingu.  

Za pomocą języka korzyści, w skuteczny sposób komunikujemy atuty i mocne strony, jakie przyniesie nasz produkt, bądź usługa. W naszej pracy wykorzystujemy tą technikę, aby pomóc naszym Klientom. Uważamy, że jest to bardzo ważne narzędzie komunikacji.
Nie skupia się na technicznych detalach, tylko w ludzkim języku komunikuje wartości oferty. W ten sposób, możemy skutecznie promować naszą markę!

Korzystanie z języka korzyści na stronie internetowej może pomóc w przyciągnięciu uwagi Klientów i zwiększeniu konwersji. Jak wykorzystać ten element marketingowy?

Strona internetowa z językiem korzyści

 • Przemyśl opis produktu 

  Skup się na korzyściach dla Klienta

  Podczas pisania treści, skup się na korzyściach jaki dany produkt bądź usługa przyniesie Twojemu Klientowi.  Opisz w jaki sposób dana oferta ułatwi życie użytkownikowi Twojego serwisu internetowego.  

  Sam opis produktu nie wystarczy, aby przekonać Klienta, że jest on wartościowy. Zwróć uwagę na to jakie problemy rozwiązuje oraz jakie korzyści przynosi.

  Loader

  Opinie Klientów

  Opinie Klientów to również ważny element strony internetowej. Dobre opinie przyciągają uwagę, pokazują realne zalety oraz budują zaufanie do marki. Są również uważane za bardziej wiarygodne niż reklamy, ponieważ pochodzą one z konkretnych sytuacji, w której dany produkt był pomocny i przyniósł korzyści.

  Loader
 • Język korzyści w nagłówkach 

  Nagłówek jest ważnym elementem serwisu internetowego. Dobrze dopasowany i napisany przyciąga uwagę Klienta i zachęca do dalszego czytania.  
  Nagłówki powinny zawierać słowa, które kojarzą się z emocjami i łączą się z korzyściami. Powinny być krótkie i konkretne, ale jednocześnie powinny zawieraż wystarczającą ilość informacji, aby zachęcić do zapoznania się z treścią. 

  Loader

  Użyj emocji

  Klienci podejmują decyzję na podstawie emocji, dlatego ważne jest, aby język korzyści wywoływał pozytywne emocje. Opisując produkty lub usługi, warto podkreślić, jakie uczucia Klient może odczuć z korzystania z oferty. Z naszego doświadczenia wiemy, że warto łączyć pozytywne emocje z korzyściami dla Klientów, na przykład: 

  Praktyczny – kojarzy się z użytecznością 

  Innowacyjny – kojarzy się z postępem i nowoczesnością 

  Zaskakujący – kojarzy się z pozytywnym zaskoczeniem oraz oryginalnością 

  Loader
 • Call to Action z językiem korzyści

  Jest to element, który ma zachęcić Klienta do wykonania określonego działania, np. zapisania się do newslettera lub złożenia zamówienia. CTA powinien skupiać się na korzyściach, jakie przyniesie wykonana akcja.

  Na przykład, zamiast „zapisz się do newslettera”, użyj słów „Bądź na bieżąco z najlepszymi ofertami”.

  Loader

Język korzyści jest kluczowym elementem efektywnej kampanii marketingowej. Aby skutecznie komunikować się z Klientami, trzeba do nich mówić właśnie w języku korzyści.

Jeszcze raz, co to oznacza?

Oznacza to, że w miejscu opisu oferowanego produktu lub usługi, należy skupić się na walorach, które przyniosą Klientowi. Na przykład, zamiast napisać, że serwis internetowy jest responsywny i posiada szybkie ładowanie, lepiej podkreślić, że użytkownik będzie miał łatwiejszy dostęp do informacji, bez względu na to z jakiego urządzenia korzysta oraz szybsze ładowanie strony pozwoli my zaoszczędzić cenny w dzisiejszym świecie czas.

Cytat

Jeśli uda się przekazać Klientowi korzyści jakie przyniesie oferta, zyskamy uwagę i zaufanie, co w konsekwencji przerodzi się w większą sprzedaż i sukces biznesu. 

A czy Twoja strona mówi do Klienta językiem korzyści? 

Jeśli chciałbyś porozmawiać o wykorzystaniu elementu marketingowego – język korzyści, zapraszamy do kontaktu

Loader
Loader
A teraz czas na pierwszy krok

Porozmawiajmy
o Twoim projekcie

Życie jest sztuką podejmowania decyzji.
Wybierz dobrze i zacznijmy rozmowę już dziś!

Loader
Zadzwoń do nas
Wycen projekt