Biblioteka zleciła nam stworzenie serwisu internetowego kompleksowo prezentującego informacje na jej temat oraz dotyczące filii.
Mimo rozległej architektury serwis musiał działać wydajnie, być łatwy w nagwigacji, a ponadto powinien spełniać standardy dostępności WCAG 2.1.

Architektura treści
UX/UI Design
Programowanie
Projekt graficzny

Bezproblemowa migracja treści

Częścią naszych zadań, oprócz projektowania oraz programowana, było przeniesienie bardzo dużej ilości treści z poprzedniej wersji serwisu www. Mimo rozległego contentu przeprowadziliśmy ten proces automatycznie w oparciu o napisane przez nas dedykowane rozwiązania. Pokazuje to, że klienci tworzący nowe strony mające zastąpić starsze rozwiązania nie mają się czego obawiać — posiadamy know how w tym zakresie i niezależnie od wielkości serwisu wiemy jak to wykonać sprawnie i bez problemu 🙂

Architektura treści
Wordpress
Interakcja

Funkcjonalność i nowoczesny design

Tworząc projekt graficzny strony, priorytetowo potraktowaliśmy UX oraz łatwość nawigacji, aby użytkownicy w łatwy sposób mogli dotrzeć do najważniejszych treści w serwisie internetowym. Użyliśmy wyraźnych, geometrycznych sekcji, dzięki którym oferta biblioteki czy wpisy na blogu były wyraźnie widoczne i zachęcające do kliknięcia. Stronę wzbogaciły elementy dynamiczne oraz zaprojektowane przez nas ikony oraz drobne animacje.

Interakcje
Responsywność
Projekt graficzny
UX/UI Design
Programowanie
Responsywność
UX/UI Design

Rozbudowane, ale czytelne strony internetowe

Wykorzystując system WordPress, stworzyliśmy stronę, która objęła wszystkie elementy działalności Biblioteki. W atrakcyjny sposób zaprezentowaliśmy m.in. historię instytucji czy umożliwiliśmy łatwą publikację aktualności przy użyciu funkcji blogowych CMS-a. Panel administracyjny jest intuicyjny i łatwy w obsłudze, zarówno w przypadku serwisu głównego, jak i podserwisów dotyczących filii PBP

Pełna dostępność zgodnie z WCAG

Jednym z priorytetów dla PBP była dostępność nowego serwisu. Tworząc go, zadbaliśmy o to, by w pełni realizował wytyczne standardu WCAG 2.1. Oznaczało to m.in. wprowadzenie udogodnień dla osób słabowidzących. Za pomocą wygodnych przycisków mogą one zmieniać kontrast oraz kolorystykę strony i wielkość czcionki.

Osoby niewidome z kolei z łatwością skorzystają z czytników stron, dzięki logicznej strukturze witryny i opisom alt dla zdjęć. Serwis można przy tym obsłużyć, korzystając z samej klawiatury lub samej myszy. Zwiększa to jego dostępność dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.

Architektura treści
UX/UI Design
Wordpress

NOVEO – Zawsze do dyspozycji

Częścią naszych zadań było przeprowadzenie szkoleń z zakresu obsługi serwisu dla pracowników biblioteki. Dzięki nim mogli zacząć szybko pracować za jego pomocą. Zapewniliśmy także utrzymanie strony oraz gwarancję. Klient zyskał w związku z tym poczucie bezpieczeństwa i wygodę, gdyż wszystkie kwestie techniczne związane z witryną były w rękach jednej firmy.

Efekt

Sukces projektu

Witryna pozwoliła użytkownikom na wygodne odnalezienie ważnych dla nich informacji, w pełni zaspokajając potrzeby Biblioteki.
Klient jest bardzo zadowolony ze współpracy z naszą agencją.

Sami upewniliśmy się po raz kolejny, że doskonale sobie radzimy z projektami dla klientów instytucjonalnych.

SEO

PageSpeed Insights

98%

Sprawdzone praktyki

PageSpeed Insights

92%

Ułatwienia dostępu

PageSpeed Insights

95%

Wydajność

PageSpeed Insights

74%

Loader
A teraz czas na pierwszy krok

Porozmawiajmy
o Twoim projekcie

Życie jest sztuką podejmowania decyzji.
Wybierz dobrze i zacznijmy rozmowę już dziś!

Loader
Remontowa Shipbuilding S.A.
Poprzednia realizacja
Wyższa Szkoła Administracji i[...]
Następna realizacja
Zadzwoń do nas
Wycen projekt